ARTVİN’İN PATİKALARINDA BAŞLAYAN DÜŞ, DÜNYA İLE BULUŞUYOR…

Öz Çeyiz Mobilya İmalat Taşımacılık Dış Ticaret Limited Şirketi, 1979 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde Çeyiz Mobilya Ticaret Kolektif Şirketi olarak kurularak, halı, mobilya, mefruşat ve dekorasyon alanında faaliyet yürüttü. Öz Çeyiz Mobilya, küçük bir dükkandan bugün dünyaya açılan bir başarı hikayesinin adı oldu.

Firma ilk yıllarda, Hopa Sanayi Mahallesi’nde 60 m2’lik alanda halı ve mobilya satış mağazası olarak faaliyet yürütmeye başladı. 1986 yılında ise Hopa Dumlupınar Caddesi’nde 125 m2’lik mağazasında çalışmaya başlayarak iş hacmini büyüttü. 1990 yılında teşhir kapasitesini genişletmek için şu an bulunduğumuz Orta Hopa Caddesindeki 900 m2’lik alana sahip mağazamızda halı, mobilya, mefruşat şantiye ve okul donanımları dekorasyon işleri ile ilgili olarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız 24 Ocak 2005 yılında ise hedeflerini daha da büyüterek 900 m2’lik kapalı alanda modern bir fabrika kurarak üretime geçti. Şu anki gelişmiş mevcut makine parkurunda 1700 m2 kapalı alanda günümüz teknolojisiyle donatılmış makine parkuruyla üretime deneyimli personeli ile kendi tasarımı ürünler imal etmeye başladı. İnsanların yaşam alanı olan evlerinde iş yerlerinde şantiyelerde ve çalışma alanlarında konforu elden bırakmadan kullanışlı ve uygun fiyat politikası ile göz doldurucu ve kaliteli mobilyaların üretimini gerçekleştirdi. Öz Çeyiz Mobilya, böylelikle mağazacılıktan üretime geçiş sürecini de başlatmış oldu.

Firma, büyümesini sürdürerek 2005 yılından itibaren komşu ülkelere ihracata başladı. 2013 yılında Tiflis’te açılan yurtdışı fuarında yerini alarak uluslararası sektörde, dünyanın ticaret kapılarını da aralamış oldu. Böylelikle dün Artvin’in ince patikalarında heyecanla başlayan bir düş bugün dünya otobanlarında kendisine bir gelecek kurmaya başladı. Firma gelecek yıllar içerisinde mağaza sayısını artırmayı hedefliyor.

Üstün kalite kavramımız ile müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmetler sunan esnek, dinamik, ve lider şirketlerden biri olmak.

Ürünlerimizin, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenilirlik ve yüksek iş ahlakı ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değeryaratan bir şirket olmak

Cemal AKBIYIK
Yönetim Kurulu Başkanı

Talat AKBIYIK
Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı

Yücel AKBIYIK
Yönetim Kurulu Üyesi

Yüksel AKBIYIK
Yönetim Kurulu Üyesi

Havva AKBIYIK
Yönetim Kurulu Üyesi